top of page

Kasko Sigorta  Çekici Hizmeti

Kaskoda Çekici Hizmeti

 

Sigorta şirketine ve kaskonun detaylarına göre içerikler değişir. Kaskoda çekici hizmeti kasko kapsamına ek teminat olarak alınabilir. Beklenmedik kaza ve arızalarda kurtarıcı olan çekici hizmeti, sürücülerin endişesiz yolculuklar yapmasını sağlar. Asistan hizmetleri (assistans) veya ek teminatlar arasında yer alan çekici, yolda kalma durumunda bir çekici araç vasıtasıyla binek araçların yoldan alınmasına yardımcı olur. Hareket edemeyecek arızası veya kaza sonrası hasarı olan arabanın servise alınmasına destek olan hizmet, araç kaskolarına ilk sigortalama yapılırken eklenebileceği gibi sonradan da kasko kapsamı genişletilebilir. 

 

Çekici Hizmeti Nasıl Gerçekleşir? 

Kasko teklifi içinde çekici hizmeti varsa sigorta sahibinin şirketi arayarak yol yardım talep etmesi ile çekici desteği yola çıkar. Yetkili ve anlaşmalı servislere aracı teslim eden çekici hizmeti, arabanın servise teslimi ile görevini sonlandırır. Teminatın gerekçeleri arasında kaza şartı yoktur, aracın hareket edemediği herhangi bir arıza anında da çekici çağrılabilir. Çekici hizmetinin ön koşulu aracın hareket kabiliyetini yitirmiş olmasıdır. Çekici teminatı aracın üretim maliyetini, servis ücretlerini karşılamaz. Aracın çekilme maliyeti ise sigorta kapsamındadır, sigortalı kişi aracın çekilmesi için ekstra herhangi bir ücret ödemez. Çekici ek teminatı aylık kasko sigortası primlerine eklenerek, rutin olarak ödenir. Çekici hizmetleri kimi sigorta şirketlerinde yol yardım teminatı içerisinde de bulunabilir. Yol yardım teminatı çekicinin yanında farklı hizmetler de kapsayabilir. Aracın aniden yakıtı bittiğinde yol yardım devreye girerek aracın akaryakıt istasyonuna götürülmesine destek olur. 

 

 

Çekici Hizmeti Faydaları

Kasko şirketleri tarafından sağlanan çekici hizmeti aracın güvenle yer değiştirilmesini sağlar. Kullanıcıların amatör olarak araç çekmesi yolculuk güvenliğini tehlikeye sokar. Yanlış bağlanan aracın sorunları büyüyebilir. Kendiniz için en uygun kasko hizmetini ararken şirketlerin yol yardım çerçevesinde sunduğu ev servisleri de gözetebilirsiniz. Gezici hizmet veren araç servisleri bazı şirketlerin kaskosu kapsamında bulunabilir. Kasko dışında çekici çağırdığınızda, hizmetin güvenilirliğinden emin olamayabilirsiniz. Kasko güvencesindeki hizmet ise sizi aracın zarar görüp görmeyeceği derdinden kurtararak kaygıdan uzaklaştırır. Kasko kapsamında çekici hizmeti kullanmak, sürücüleri "arabayı çektirirsem kasko bozulur mu" endişesinden de uzak tutar. Çekicinin ne kadar sürede geleceği, servise ulaşım gibi konularda duyulan kargılar, uzman ekip sayesinde ortadan kalkar. En kısa sürede en yakın servise ulaşan araç, eksper ve sigorta sahibinin de anlaşması ile onarıma alınır. 

Çekici Hizmeti Şartları 

Çekici hizmeti genellikle sigorta sahibinin ikamet adresinden 0 km uzaklıktan itibaren hizmete girer. Kullanıcının aracının çekildiği yer çevresindeki en yakın anlaşmalı servise araç teslim edilir. Çekilme hizmeti kimi şirketlerce limitle sınırlandırılabilir. Çekme hizmetinin maliyet bedeli belli bir limite kadar sigorta kapsamına alınır, kullanıcılar sigorta poliçelerini imzalamadan tüm bu detaylar hakkında bilgi edinerek onay verir. Kimi şirketlerde ise yıllık çekici limiti sunularak yılda azami işlem sınırı hakkı tanınır. Sigortalılara genellikle yılda iki kez limit sınırları içinde kullanabilecek çekici hakkı verilir. Aracın yoldan çekilmesi hizmet kapsamına alınırken, arabanın vinçle bulunduğu yerden çıkarılması gibi ekstra gerekler ayrı teminatlar gerektirebilir. Çekici hizmeti ek teminat primlerinin ve kasko ödemelerinin düzenli yapıldığı süre boyunca sigorta sahiplerine sunulur. 

Siz 7 gün 24 saat hizmet veren Sigortaladim.com müşteri hizmetlerinden çekici hizmeti ve kasko poliçeleri hakkında bilgi alabilir, farklı şirketlerden alacağınız tekliflerle yolculuklarınızı güvence altına alabilirsiniz. Kendinizi teminatlarla daha güvende hissedeceğiniz yolculukları müjdeleyen hizmetleri hemen inceleyebilir, kolaylıkla satın alarak yolda kalma endişesini zahmetsizce hafifletebilirsiniz. Kendiniz ve sevdikleriniz için yol yardım hizmetlerinden faydalanarak anlaşmalı servise kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

bottom of page